fbpx
נשמח להתחיל בתהליך

מטב השירות לאומנה אחראית על אומנה באיזור הצפון המשתרע על פני למעלה מ-2000 קמ"ר, מחדרה בדרום ועד מטולה בצפון ומתאפיין באוכלוסיה הטרוגנית: יהודים וערבים, חילונים ודתיים, עירונים וכפריים, כולם בפיזור גיאוגרפי רב.במרכז העשייה שלנו ניצב הילד – אנו מאמינים שכל ילד אשר עובר לאומנה זכאי לבית חם ואוהב אשר מקבלו במסירות ובאהבה רבה. שירות האומנה הוא חלופה לילדים שיש להוציאם מביתם, לפרק זמן קצר או ארוך בשל קשיים בתפקוד הוריהם. במסגרת האומנה משפחה מקבלת לביתה ילד או ילדה ולעיתים גם זוג אחים במטרה לתת להם בית חם וטיפול כפי שמגיע לכל ילד באשר הוא. האומנה הינה אלטרנטיבה טיפולית חשובה לילדים אלו ומספקת להם התנסות בחיי משפחה יציבים.

"כל מה שילד צריך הוא
 מבוגר אחד שיאמין בו…"
(הרב שלמה קרליבך)

עמותת מטב פועלת מאז 1958 במטרה לאפשר לכל אדם לחיות בכבוד בבית ובקהילה המתאימים לו, תוך שהוא מקבל מענה לצרכים שלו.

לצד הובלת תחום הסיעוד ומתן שירותי ליווי לקשישים, מטב מובילה כבר כ- 20 שנה את תחום האומנה במחוז צפון המספק בית חם ותומך לילדים בסיכון שהוצאו על ידי שרותי הרווחה מביתם .

יצירת סביבה ביתית תומכת, מרפאה ואוהבת המעניקה לכל ילד וילדה תמיכה כמו גם ליווי המשפחות האומנות  זוהי מלאכת קודש של ממש ואנו, בעמותת מטב רואים בכך זכות גדולה לעסוק בה.

מענה זה לילדים מתאפשר  הודות למשפחות האומנה היקרות, שפותחות  את ליבן וביתן בנדיבות גדולה ומתוך אהבת אדם. הן מצילות נפשות במלוא מובן המילה. המשפחה האומנת מאפשרת לילדים שהגיעו מבתים שהתקשו לספק רשת משפחתית, ללמוד ולחוות חיי משפחה יציבים, בית חם ומסגרת התפתחותית ומוגנת ומשקמת.

אנו במטב השירות לאומנה שואפים למצוא עבור כל ילד המוצא מביתו את המשפחה המתאימה לו ביותר.

ובמקביל להעניק את מלוא התמיכה למשפחות לאורך הדרך. הצוות המקצועי עוסק בהדרכה וליווי אינטסיביים של משפחות אומנה וילדי אומנה באמצעות ליווי פרטני מותאם, הדרכות, קורסים והשתלמויות. .

אני מזמין אתכם להצטרף למעגל המשפחות היקרות שלנו, ולקחת חלק במשימה הכה חשובה למען ילדות וילדים בסיכון.

שלכם,
ליאור שטרסברג
מנכ"ל עמותת מטב

נורית

אנחנו במטב השירות לאומנה מאמינות שכל ילד שטובתו אומנה ייקלט במשפחה המתאימה לצרכיו.

ידוע לכל שמשפחה היא המסגרת החשובה ביותר בחייו של כל ילד. היא מעניקה ביטחון, הגנה ואהבה ומכאן אנו שואבות את הכוח למצוא את המשפחה שבה יוכלו הילד והילדה לשגשג, להינות ולהתפתח.

המשפחה האומנת מהווה אי של יציבות בתוך סיפור חייו של הילד ובעזרת הצוות המקצועי המסור המלווה כל ילד ומשפחה, אנו בונות גשרים המאפשרים ליצור מציאות מייטיבה יותר עבורו.

אנו מאמינות בשותפות, טיפוח קשרים ובניית יחסים בריאים בתוך המשפחה שיאפשרו בסיס איתן לנפשו המתפתחת של הילד, ומכאן אחת ההגדרות המיוחדות ביותר שיש במשפחה אומנת, היא הגמישות, היצירתיות והקבלה המאפשרות לשמור על קשר בין הילד להוריו הביולוגים לצד החיים במשפחה אומנת.

משפחות האומנה הן נושאות את דגל ההתנדבות בחברה הישראלית כולה. פועלן המשמעותי בהצלת נפשות ממש וזו הדרך הישירה ביותר והמשמעותית ביותר להשפיע על חיי הילדים שזקוקים כל כך לעזרה.

תודה לכן משפחות יקרות על שאתן שותפות למשימת חיים זו.

נורית גרינולד – מנהלת מטב השרות לאומנה

דילוג לתוכן