מטב השירות לאומנה

כי בית חם זה לא מובן מאליו!

מי אנחנו

מטב השירות לאומנה, האמונה על מחוז הצפון, דואגת לאיתור בית חם ואוהב לילדים הנאלצים לצאת מביתם, לפרק זמן קצר או ארוך, בשל קשיים בתפקוד הוריהם. אנו מטפלים בקרוב ל-800 ילדים, בהם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

האני מאמין שלנו

האני מאמין שלנו הוא שמקומם של כל ילדה וילד הוא בחיק הוריהם הביולוגיים, מטרת העל של האומנה היא להעניק לילדים בית חם, טיפול ותמיכה עד לשיקומם המלא של הוריהם הביולוגיים המאפשר את חזרתם הביתה.

המשפחות שלנו

המשפחות שלנו מגיעות מכל המגזרים ומכל הדתות בחברה הישראלית.  שאיפתנו היא להתאים לילדים  המגיעים לאומנה משפחה בעלת סביבה טבעית קרובה לזו שחיו בה -סביבה קרובה ומוכרת חשובה להצלחת הקליטה.

שירות האומנה הוא חלופה לילדים שיש להוציאם מביתם, לפרק זמן קצר או ארוך בשל קשיים בתפקוד הוריהם. המסגרת היא משפחתית ומנוהלת ע"י זוג הורים המקבלים לביתם ילד ע"מ לטפל בו כפי שהורים מטפלים בילדיהם שלהם ממש. המסגרת החלופית הינה אלטרנטיבה טיפולית חשובה לילדים אלו ומספקת להם התנסות בחיי משפחה יציבים. מטב השירות לאומנה אחראית על איזור הצפון.המשתרע על פני למעלה מ-2000 קמ"ר, מחדרה בדרום ועד מטולה בצפון ומתאפיין באוכלוסיה הטרוגנית: יהודים וערבים, חילונים ודתיים, עירונים וכפריים, כולם בפיזור גיאוגרפי רב.במרכז העשייה שלנו ניצב הילד - אנו מאמינים שכל ילד אשר עובר לאומנה זכאי לבית חם ואוהב אשר מקבלו במסירות ובאהבה רבה.